Event calendar

oktober 2022

1

okt

20:00

COAST

Tobakken, Esbjerg

1

okt

20:00

Specialklassen

Slagelse Teater

4

okt

20:00

COAST

Fermaten, Herning

4

okt

20:00

Verden ifølge Pelle

Cirkusbygningen, København

5

okt

20:00

Specialklassen

Pavillonen, Grenaa

6

okt

20:00

COAST

Sønderborghus, Sønderborg

6

okt

20:00

Specialklassen

Musikteateret Holstebro

6

okt

20:00

Verden ifølge Pelle

Polyfonen, Arnbjerg, Varde

7

okt

20:00

COAST

Portalen, Greve

7

okt

20:00

Specialklassen

Tinghallen, Viborg

7

okt

20:00

Verden ifølge Pelle

Sønderborg Teater

8

okt

20:00

Specialklassen

Musikhuset Aarhus

8

okt

20:00

Verden ifølge Pelle

Gram Slot

9

okt

20:00

Specialklassen

Værket, Randers

9

okt

20:00

Verden ifølge Pelle

Eksecerhuset, Fredericia

11

okt

20:00

Specialklassen

Messecenter Herning

11

okt

20:00

Verden ifølge Pelle

Troldesalen, Sportshotel Vejen

12

okt

19:30

THE SHOW – A tribute to ABBA

Orbita, Wroclaw, Polen

12

okt

19:30

Specialklassen

Musikhuset Esbjerg

12

okt

20:00

Verden ifølge Pelle

Ringsted Kongrescenter

13

okt

19:30

THE SHOW – A tribute to ABBA

DMiT, Zabrze, Polen

13

okt

19:30

Verden ifølge Pelle

Musikhuset Esbjerg FÅ BILLETER TILBAGE

13

okt

20:00

Specialklassen

Det Musiske Hus, Frederikshavn

14

okt

19:00

QUEEN MACHINE

Malmö Arena, Malmö, Sverige

14

okt

19:30

THE SHOW – A tribute to ABBA

Sala Ziemi, Poznań, Polen

14

okt

20:00

Specialklassen

Aalborg Kongres & Kultur Center

14

okt

20:00

Verden ifølge Pelle

Svendborg Teater

15

okt

19:00

QUEEN MACHINE

Halmstad Teater, Halmstad, Sverige

16

okt

19:00

THE SHOW – A tribute to ABBA

ICE, Kraków, Polen

16

okt

19:00

QUEEN MACHINE

Göta Lejon, Stockholm, Sverige

17

okt

19:30

THE SHOW – A tribute to ABBA

Luczniczka, Budgoszcz, Polen

18

okt

19:00

QUEEN MACHINE

Flygeln, Norrköping, Sverige

18

okt

19:30

THE SHOW – A tribute to ABBA

Arena, Gdynia, Polen

19

okt

19:00

QUEEN MACHINE

Konserthuset, Växjö, Scervige

19

okt

19:30

THE SHOW – A tribute to ABBA

HWS, Koszalin, Polen

20

okt

19:00

QUEEN MACHINE

Kalmarsalen, Kalmar, Sverige

20

okt

19:30

THE SHOW – A tribute to ABBA

Netto Arena, Szczecin, Polen

21

okt

19:00

THE SHOW – A tribute to ABBA

Arena Ursynów, Warszawa, Polen

21

okt

19:00

QUEEN MACHINE

Partille Arena, Göteborg, Sverige

22

okt

19:00

QUEEN MACHINE

Göransson Arena, Sandviken, Sverige

23

okt

19:00

THE SHOW – A tribute to ABBA

Vaasan Sähkö Areena, Vaasa, Finland

24

okt

19:00

THE SHOW – A tribute to ABBA

Tampere-talo, Tampere, Finland

25

okt

19:00

THE SHOW – A tribute to ABBA

Logomo, Turku, Finland

25

okt

19:30

Verden ifølge Pelle

Musikhuset Esbjerg FÅ BILLETTER TILBAGE

26

okt

19:00

THE SHOW – A tribute to ABBA

Sibeliustalo, Lahti, Finland

26

okt

19:30

Specialklassen

Kino Den Blå Engel, Kalundborg

27

okt

19:00

THE SHOW – A tribute to ABBA

Jäähalli, Helsinki, Finland

27

okt

19:00

Specialklassen

Horsens Ny Teater

27

okt

20:00

Verden ifølge Pelle

Grønnegade Kaserne, Næsteved

28

okt

19:00

THE SHOW – A tribute to ABBA

Paviljonki, Jyväskylä, Finland

28

okt

20:00

Jethro Tull by Ian Anderson

Musikteatret Holstebro

28

okt

20:00

Specialklassen

Ringsted Kongrescenter

28

okt

20:00

Verden ifølge Pelle

Nykøbing Falster Teater

29

okt

19:00

THE SHOW – A tribute to ABBA

Aino Areena, Järvenpää, Finland

29

okt

20:00

Jethro Tull by Ian Anderson

Musikhuset Esbjerg

29

okt

20:00

Specialklassen

Musikteateret Albertslund

29

okt

20:00

Verden ifølge Pelle

Tinghallen, Viborg

30

okt

15:00

Verden ifølge Pelle

Comwell Kolding Teater

30

okt

15:00

Verden ifølge Pelle

Comwell Kolding Teater, Kolding

november 2022

2

nov

20:00

Helmut Lotti

Royal Stage Arena, Hillerød

2

nov

20:00

Specialklassen

Kulturhuset Skanderborg

2

nov

20:00

Verden ifølge Pelle

Musikhuset Albertslund

3

nov

20:00

Helmut Lotti

Jyske Bank Arena, Odense

3

nov

20:00

Specialklassen

Vejle Musikteater

3

nov

20:00

Verden ifølge Pelle

Skråen, Aalborg UDSOLGT

4

nov

20:00

Helmut Lotti

Aalborg Kongres & Kultur Center

4

nov

20:00

Verden ifølge Pelle

Musikteateret Holstebro

5

nov

20:00

Helmut Lotti

Kulturcenter Limfjorden, Skive

5

nov

20:00

Specialklassen

Gram Slot

5

nov

20:00

Verden ifølge Pelle

Skanderborg Kulturhus

10

nov

20:00

Verden ifølge Pelle

Pavillonen, Grenaa FÅ BILLETTER TILBAGE

11

nov

19:00

Specialklassen

Sønderjyllandshallen, Aabenraa

11

nov

20:00

Verden ifølge Pelle

Horsens Ny Teater

12

nov

20:00

Verden ifølge Pelle

Portalen, Greve

13

nov

15:00

Verden ifølge Pelle

Hermans, Tivoli Friheden, Aarhus

15

nov

20:00

Verden ifølge Pelle

Midtpunktet, Thyholm

16

nov

20:00

Specialklassen

Sønderborghus

16

nov

20:00

Verden ifølge Pelle

Sønderjyllandshallen, Aabenraa

17

nov

20:00

Specialklassen

Schweizerhalle, Tønder

17

nov

20:00

Verden ifølge Pelle

Magasinet, Odense

17

nov

20:00

DeWolff

Tøjhuset, Fredericia

18

nov

19:00

Specialklassen

Tøjhuset, Fredericia

18

nov

20:00

Verden ifølge Pelle

Vejle Musikteater

18

nov

20:00

DeWolff

Tobakken, Esbjerg

19

nov

20:00

Specialklassen

Magasinet, Odense

19

nov

20:00

Verden ifølge Pelle

Tønder Kulturhus

20

nov

15:00

Verden ifølge Pelle

Værket, Randers

20

nov

20:00

Specialklassen

Svendborg Teater

23

nov

19:30

Specialklassen

Grønnegades Kaserne, Næstved

23

nov

20:00

Verden ifølge Pelle

Royal Stage, Hillerød

24

nov

20:00

Specialklassen

Polyfonen Arnbjerg, Varde

24

nov

20:00

Verden ifølge Pelle

Jysk Musikteater, Silkeborg

25

nov

20:00

Specialklassen

Nykøbing Falster Teater

26

nov

20:00

Specialklassen

Portalen, Greve

26

nov

20:00

Paul Potts "Christmas Dreams"

Pavillonen, Grenå

29

nov

15:00

Paul Potts "Christmas Dreams"

Jysk Musikteater, Silkeborg

29

nov

20:00

Paul Potts "Christmas Dreams"

Hermans, Tivoli Friheden/Aarhus

30

nov

20:00

Paul Potts "Christmas Dreams"

Alsion, Sønderborg

februar 2023

2

feb

20:00

THE SHOW – A tribute to ABBA

bigBOX ALLGÄU, Kempton, Tyskland

3

feb

20:00

THE SHOW – A tribute to ABBA

Stadthalle, Chemnitz, Tyskland

4

feb

20:00

THE SHOW – A tribute to ABBA

Mitsubishi Electric Halle, Düsseldorf, Tyskland

5

feb

20:00

THE SHOW – A tribute to ABBA

Messehallen, Erfurt, Tyskland

7

feb

20:00

THE SHOW – A tribute to ABBA

Porsche-Arena, Stuttgart, Tyskland

8

feb

19:00

QUEEN MACHINE

Sala Ziemi, Poznań, Polen

8

feb

20:00

THE SHOW – A tribute to ABBA

SAP-Arena, Mannheim, Tyskland

9

feb

19:30

QUEEN MACHINE

Orbita, Wroclaw, Polen

10

feb

19:00

QUEEN MACHINE

ICE, Kraków, Polen

10

feb

20:00

THE SHOW – A tribute to ABBA

Papp László Budapest Sportaréna, Budapest, Ungarn

11

feb

19:00

QUEEN MACHINE

Hala Sportowa, Czestochowa, Polen

12

feb

19:00

QUEEN MACHINE

Arena Ursynów, Warszawa, Polen

13

feb

20:00

THE SHOW – A tribute to ABBA

Barclays Arena, Hamburg, Tyskland

14

feb

19:30

QUEEN MACHINE

Hala Okraglak, Opole, Polen

15

feb

20:00

THE SHOW – A tribute to ABBA

The Hall, Zürich, Schweiz

17

feb

19:00

QUEEN MACHINE

Arena, Gdynia, Polen

18

feb

19:30

QUEEN MACHINE

Hala Widowiskowo-Sportowa, Koszalin, Polen

18

feb

20:00

THE SHOW – A tribute to ABBA

Tempodrom, Berlin, Tyskland

19

feb

19:30

QUEEN MACHINE

Netto Arena, Szczecin, Polen

19

feb

20:00

THE SHOW – A tribute to ABBA

Swiss Life Hall, Hannover, Tyskland

21

feb

20:00

THE SHOW – A tribute to ABBA

StadtHalle inRostock, Rostock, Tyskland

22

feb

20:00

THE SHOW – A tribute to ABBA

Westfalenhalle, Dortmund, Tyskland

23

feb

20:00

THE SHOW – A tribute to ABBA

Wunderino Arena, Kiel, Tyskland

24

feb

20:00

THE SHOW – A tribute to ABBA

GETEC-Arena, Magdeburg, Tyskland

25

feb

20:00

THE SHOW – A tribute to ABBA

Kleine Olympiahalle, München, Tyskland